PROJEKT PRACA – CV i co dalej?

Projekt praca
Autor

W pierwszej kolejności bardzo chciałabym podziękować Wam za wszystkie rady, które pisałyście pod poprzednim wpisem. Przemyślałam dokładnie każdy komentarz i starałam się uwzględnić w moim CV większość Waszych uwag:
 • zmieniłam zdjęcie, wyglądam teraz bardziej profesjonalnie,
 • zmieniłam czcionkę na bardziej czytelną,
 • zmniejszyłam napis Curriculum vitae i zwiększyłam czcionkę imienia i nazwiska,
 • na samej górze dodałam rubrykę „Profil i cel zawodowy„, a wykształcenie przeniosłam na sam dół,
 • zmieniłam sposób punktowania w Umiejętnościach i Zainteresowaniach,
 • dodałam poziom znajomości języka angielskiego,
 • zostawiłam wolontariat, chociaż podchodziliście do tego troszkę sceptycznie,
 • a jeśli chodzi o zainteresowania to wykreśliłam z nich bloga, marketing internetowy zamieniłam na optymalizację stron pod kątem SEO i dodałam product placement. Wiem, że część z Was będzie zawiedziona skreśleniem bloga, ale dziewczyny, które zajmowały się rekrutacją przekonały mnie, że lepiej to pominąć.
Obecne CV wygląda tak:
Oczywiście nadal jestem otwarta na krytykę – tą uzasadnioną :)
Do tej pory wysłałam około 25-30 CV. Odpowiadam na oferty, w których spełniam większość wymagań. Staram się znaleźć pracę zgodną z moim wykształceniem, a więc oferty dotyczą ekonomii, marketingu itp. Nie rozsyłam, gdzie popadnie, bo wierzę (jeszcze:P ), że uda mi się znaleźć, coś fajnego. Wczoraj byłam na dwóch rozmowach. Niestety jedno ogłoszenie okazało się niezgodne z tym, co zaproponowano mi na rozmowie – szukali przedstawicieli do firmy odszkodowawczej, o czym w treści ogłoszenia nie było mowy. Z kolei drugiej rozmowy nie przeszłam. Wydaje mi się, że wypadłam całkiem nieźle, ale osoba rekrutująca poinformowała mnie, że jeśli dziś do mnie nie oddzwonią to znaczy, że zdecydowali się na kogoś innego. Trzecią rozmowę mam umówioną wstępnie na wtorek. Przeprowadzano także ze mną jeden wywiad telefoniczny. Myślę, że 4 reakcje na taką ilość wysłanych aplikacji to całkiem sporo. Na pewno nie będę się poddawać :)
Aby zwiększyć swoje szanse postanowiłam, że opracuję sobie plan zdobywania pewnych umiejętności i są to:
 • język niemiecki – kiedyś mówiłam całkiem płynnie po niemiecku, ale przez ostatnie kilka lat zupełnie go nie używałam i wiele rzeczy zapomniałam. Myślę, że nie powinnam mieć problemu z przypomnieniem sobie słówek i zwrotów, a także gramatyki. W przeciwieństwie do gramatyki angielskiej – niemiecką bardzo lubiłam,
 • opanowanie programów, które wypadałoby znać ekonomiście: Płatnik i Symfonia,
 • przypomnienie sobie baz danych w Accessie i być może opanowanie SQL,
 • jeśli chodzi o moje zainteresowania to zawsze starałam się w tych tematach być dość na bieżąco, ale wpisując je w CV postanowiłam rozszerzyć swoją wiedzę, dlatego więcej czytam na te tematy.
Kolejną kwestią jest rozmowa kwalifikacyjna. O ile przed samą rozmową bardzo się stresuję, o tyle podczas rozmowy czuję się jak ryba w wodzie. Ale, żeby być pewniejszą siebie powoli opracowuję sobie 100 pytań, pojawiających się na rozmowie kwalifikacyjnej.
Staram się jak mogę i mam nadzieję, że się uda. Zdaję sobie sprawę, że szukanie pracy może potrwać kilka miesięcy a nawet i dłużej, dlatego wiem, że muszę uzbroić się w cierpliwość :)
Ktoś z Was szuka pracy? Jak długo szukacie?
PROJEKT PRACA - wstęp i moje CV
Za co doceniam anonimowych komentatorów?

Od ponad czterech lat bloguję o pielęgnacji włosów, rozwoju osobistym, urodzie i blogowaniu. Trzymam się z dala od ludzi, którzy tłamszą moje marzenia. Czasem wątpię i błądzę, ale jestem uparta i dążę do wyznaczonych celów. Na co dzień jestem blogerką i freelancerką, którą cieszy każdy dzień „na swoim”.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Ciasteczka są niewielkimi plikami, które są wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia internauty. Ciasteczko nie wpływa na identyfikację osoby, która odwiedzająca witrynę i nie przekazuje żadnych informacji, które mogłyby umożliwić taką identyfikację. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację na stosowanie ciasteczek.

Zamknij