PROJEKT PRACA – CV i co dalej?

Projekt praca
Autor

W pierwszej kolejności bardzo chciałabym podziękować Wam za wszystkie rady, które pisałyście pod poprzednim wpisem. Przemyślałam dokładnie każdy komentarz i starałam się uwzględnić w moim CV większość Waszych uwag:
 • zmieniłam zdjęcie, wyglądam teraz bardziej profesjonalnie,
 • zmieniłam czcionkę na bardziej czytelną,
 • zmniejszyłam napis Curriculum vitae i zwiększyłam czcionkę imienia i nazwiska,
 • na samej górze dodałam rubrykę „Profil i cel zawodowy„, a wykształcenie przeniosłam na sam dół,
 • zmieniłam sposób punktowania w Umiejętnościach i Zainteresowaniach,
 • dodałam poziom znajomości języka angielskiego,
 • zostawiłam wolontariat, chociaż podchodziliście do tego troszkę sceptycznie,
 • a jeśli chodzi o zainteresowania to wykreśliłam z nich bloga, marketing internetowy zamieniłam na optymalizację stron pod kątem SEO i dodałam product placement. Wiem, że część z Was będzie zawiedziona skreśleniem bloga, ale dziewczyny, które zajmowały się rekrutacją przekonały mnie, że lepiej to pominąć.
Obecne CV wygląda tak:
Oczywiście nadal jestem otwarta na krytykę – tą uzasadnioną :)
Do tej pory wysłałam około 25-30 CV. Odpowiadam na oferty, w których spełniam większość wymagań. Staram się znaleźć pracę zgodną z moim wykształceniem, a więc oferty dotyczą ekonomii, marketingu itp. Nie rozsyłam, gdzie popadnie, bo wierzę (jeszcze:P ), że uda mi się znaleźć, coś fajnego. Wczoraj byłam na dwóch rozmowach. Niestety jedno ogłoszenie okazało się niezgodne z tym, co zaproponowano mi na rozmowie – szukali przedstawicieli do firmy odszkodowawczej, o czym w treści ogłoszenia nie było mowy. Z kolei drugiej rozmowy nie przeszłam. Wydaje mi się, że wypadłam całkiem nieźle, ale osoba rekrutująca poinformowała mnie, że jeśli dziś do mnie nie oddzwonią to znaczy, że zdecydowali się na kogoś innego. Trzecią rozmowę mam umówioną wstępnie na wtorek. Przeprowadzano także ze mną jeden wywiad telefoniczny. Myślę, że 4 reakcje na taką ilość wysłanych aplikacji to całkiem sporo. Na pewno nie będę się poddawać :)
Aby zwiększyć swoje szanse postanowiłam, że opracuję sobie plan zdobywania pewnych umiejętności i są to:
 • język niemiecki – kiedyś mówiłam całkiem płynnie po niemiecku, ale przez ostatnie kilka lat zupełnie go nie używałam i wiele rzeczy zapomniałam. Myślę, że nie powinnam mieć problemu z przypomnieniem sobie słówek i zwrotów, a także gramatyki. W przeciwieństwie do gramatyki angielskiej – niemiecką bardzo lubiłam,
 • opanowanie programów, które wypadałoby znać ekonomiście: Płatnik i Symfonia,
 • przypomnienie sobie baz danych w Accessie i być może opanowanie SQL,
 • jeśli chodzi o moje zainteresowania to zawsze starałam się w tych tematach być dość na bieżąco, ale wpisując je w CV postanowiłam rozszerzyć swoją wiedzę, dlatego więcej czytam na te tematy.
Kolejną kwestią jest rozmowa kwalifikacyjna. O ile przed samą rozmową bardzo się stresuję, o tyle podczas rozmowy czuję się jak ryba w wodzie. Ale, żeby być pewniejszą siebie powoli opracowuję sobie 100 pytań, pojawiających się na rozmowie kwalifikacyjnej.
Staram się jak mogę i mam nadzieję, że się uda. Zdaję sobie sprawę, że szukanie pracy może potrwać kilka miesięcy a nawet i dłużej, dlatego wiem, że muszę uzbroić się w cierpliwość :)
Ktoś z Was szuka pracy? Jak długo szukacie?
PROJEKT PRACA - wstęp i moje CV
Za co doceniam anonimowych komentatorów?

Od ponad czterech lat bloguję o pielęgnacji włosów, rozwoju osobistym, urodzie i blogowaniu. Trzymam się z dala od ludzi, którzy tłamszą moje marzenia. Czasem wątpię i błądzę, ale jestem uparta i dążę do wyznaczonych celów. Na co dzień jestem blogerką i freelancerką, którą cieszy każdy dzień „na swoim”.

 • Bardzo profesjonalnie podchodzisz do szukania pracy. Życzę powodzenia! Od wielu lat mam do czynienia z rekrutacją pracowników i trochę przykre refleksje mi się nasuwają. Tym bardziej życzę powodzenia i trzymam kciuki!

 • Gaju staram się do tego podejść na poważnie, w końcu próbuję sobie jakoś życie ułożyć :) trochę mnie zaniepokoiłaś i zaczynam się coraz bardziej martwić, że wszystkie moje starania pójdą na marne.

 • Pięknie to wygląda !
  Ojej, moje zdecydowanie były prostsze, ale teraz konkurencja duża i trzeba się wyróżniać dobrym CV :)

 • Obecne zdjęcie wygląda dużo, dużo lepiej niż poprzednie. Powodzenia w szukaniu tej swojej wymarzonej posadki ;)

 • Oby wyróżnienie się pomogło :) Cieszę się, że Ci się podoba! W Adobe Reader wygląda to znacznie lepiej, w poście jest niestety pomniejszone :)

 • Też mi się tak wydaje i jak patrzę na obecne to się zastanawiam, czemu upierałam się przy poprzednim zamiast "cyknąć" fotkę :)

 • Bardzo podoba mi się Twoje podejście.
  Wszystko dobrze przemyślane.
  Pełen profesjonalizm!
  Wierzę, że znajdziesz pracę, która da Ci wiele satysfakcji :)

 • Daję sobie na szukanie około pół roku, a jak się nie uda to chyba nadejdzie pora, żeby ruszyć za granicę. Niestety z czegoś trzeba będzie żyć. Ale na razie staram się myśleć pozytywnie :)

 • Powiem to, a co!
  bardzo podoba mi się twoje CV, jest takie, no… ja bym na nie zwróciła uwagę, bo zdecydowanie wyróżnia się od tych zwykłych (mam na myśli te białe, pisane zwykłą czcionką i małym zdjęciem).
  Nie myślałaś może o tym by te punktory w umiejętnościach i zainteresowaniach były np. puste w środku. Mam wrażenie, że te czarne pełne kropki mocno się odznaczają i trochę przytłaczają tę część.
  :)
  Miłego dnia :)

 • Karolina, bardzo ładne i profesjonalne CV! Plan masz ambitny i podchodzisz do tego z głową. Kiedyś prowadziłam kilka rekrutacji i porównując Twoje CV do tego co ludzie przysyłali to naprawdę należy Ci się 5+ :) A przecież to właśnie aspekt wizualny w pierwszej kolejności przykuwa uwagę – to też jest cenna umiejętność :)
  Co do tego, co napisała emajla – mi też coś nie gra z tymi punktorami. Ja bym dała je nieco mniejsze :) Ale to jest jedyny detal w tym CV, który mógłby być ewentualnie zmieniony.

 • Bardzo ładne :) Teraz jest bardziej dopracowane, powodzenia w szukaniu pracy ! :)
  Ja ostatnio pisałam z mamą jej CV i dałam właśnie kropki puste w środku. Moim zdaniem wyglądają lepiej, nie są takie nachalne :)

 • No teraz wygląda zdecydowanie lepiej i bardziej profesjonalnie. Trzymam kciuki za sukces, choć zdaję sobie sprawę, że może to potrwać.

 • Teraz wygląda super! Trzymam kciuki za poszukiwania i życzę Ci, abyś znalazła pracę marzeń. Taką, którą będziesz wykonywać z przyjemnością :)

 • Twoje CV wygląda teraz genialnie, pełen profesjonalizm

 • Anonimowy

  Fajnie ci to wyszło :) Jeśli coś mogę powiedzieć to tylko tyle, że zmieniłabym układ. Pierwsze co rzuca się w oczy to zdjęcie (dobrze) i to co pod nim, dlatego umiejętności zamieniłabym na doświadczenie i profil zawodowy, bo mówią o tobie najwięcej pod kątem pracy i tego co potrafisz, co chcesz robić. Po prawej układ: wykształcenie (jest ważne, bo jesteś świeża na rynku i nie możesz pochwalić się super fajnym doświadczeniem zawodowym), zainteresowania i doświadczenie dodatkowe (bo w tym wypadku jest najmniej ważne). Co jeszcze – układ podpunktów w umiejętnościach. Na jakie stanowisko aplikujesz? Fotografa? Nie? Dlaczego zatem masz pierwszą umiejętność "fotografię"? Poukładaj umiejętności pod daną pracę: jeśli składasz CV pod kątem ekonomii fotografia powinna pojawić się na szarym końcu, albo w zainteresowaniach, albo nawet wcale. Poza tym zmieniłabym umiejętności na inne, przynajmniej niektóre. Będąc na studiach na pewno jakieś nabyłaś w tej dziedzinie np. umiejętność obliczania czegoś tam wg reguły kogoś tam (sorry, na ekonomi się nie znam wcale :D), prowadzenie arkuszy kalkulacyjnych, baz danych itd. Nie wiem czy zrozumiałaś o co mi chodzi. Umiejętność "współpraca w zespole" nic o tobie nie mówi pod względem ekonomicznym, jest pustym sloganem. Może się pojawić, ale po konkretnych i rzeczowych umiejętnościach. Najpierw twarde umiejętności – język, dane programy komputerowe. Nie wiem czy na studiach miałaś jakieś zaawansowane obsługiwanie np. excella, robiąc np. tabele przestawne. Nie każdy to potrafi i jest to twój atut, który możesz tam umieścić. Powodzenia.

  Ja obecnie myślę o zmianie pracy, ale co z tego wyjdzie to się zobaczy

 • Hej :) Znowu ja, zawsze będę pierwsza do komentowania CV. Zgadzam się z Anonimową. Oprócz tego w rubryce Zainteresowania zmieniłabym kolejność: masz czytanie, potem 3 rzeczy z siecią związane, potem rękodzieło. Sieć na początek, czytanie i rękodzieło jako punkt 4,5. Powodzenia!

 • bardzo profesjonalne to nowe cv.
  trzymam kciuki za udany ciag dalszy :)

 • Dzięki, przyda się ;)

 • Hej! :)

  Dla mnie dalej niezbyt dobrze eksponujesz swoje umiejętności. Doświadczenie w wolontariacie dodałabym do doświadczenia zawodowego (bez wyróżnienia, że to wolontariat). Jak dla mnie kluczowe są umiejętności zdobyte podczas koordynowania wydarzeń, pozyskiwania środków (ile, w jakim czasie, ilu osobom udało się pomóc), niż praca ekspedientki.

  Zmieniłabym zakres umiejętności pod kątem danego stanowiska pracy – pomyśl jakie umiejętności przydałyby się np. na stanowisku asystenckim i wypunktuj je. Pamiętaj, że inne będą dla oferty pracy w marketingu, a inne na stanowiskach związanych z finansami. Nie rób misz-maszu, skup się na grze tym, co robiłaś w czasie wolontariatu i ewentualnie pracy w ING (poważna firma).

  W profilu piszesz o prowadzeniu stron internetowych i zarządzaniu grupą osób, ale w dalszej części CV nie ma o tym ani słowa – lepiej jakbyś dodała coś na poparcie swoich słów (np. tworzenie i prowadzenie stron internetowych (nie musisz pisać, ze blogów :P)).

  Zdobądź referencje od byłych pracodawców i osób odpowiedzialnych za wolontariaty, w których brałaś udział. Ich dobre słowo i polecenie może bardzo dużo dać!

  Pomyśl też o podstawowej kwestii: dlaczego pracodawca ma wybrać Ciebie, a nie np. kogoś kto ma lepszą znajomość języka czy większe doświadczenie na danym stanowisku? Musisz go przekonać, a najbardziej przekonują wyniki, doświadczenie poparte przykładem ("Zajmowałam się pozyskiwaniem środków, w ciągu 2 miesięcy zebrałam 5000 zł na szkolenia").

  Wypisz sobie 10-20 firm, w których chciałabyś pracować, znajdź osoby tam pracujące/osoby odpowiedzialne za rekrutację/osoby decyzyjne i napisz do nich wprost, że chciałabyś dla nich pracować, takie masz CV i co musisz zrobić by mieć szansę na zatrudnienie u nich. Warto też zadzwonić albo przejść się osobiście (ja zwykle umawiam się telefonicznie na rozmowy twarzą w twarz, bo najważniejsze to poznać ludzi, networking).

  Na koniec małe poprawki:
  – "komunikatywna znajomość języka angielskiego…" – wykreśl słowo "komunikatywna". Sam poziom B1 wystarczy, to już zrozumiałe, że na tym poziomie zna się język w stopniu komunikatywnym;
  – "ekspozycja towaru NA SKLEPIE" – zostaw lepiej "ekspozycja towaru", choć ja bym to wyrzuciła, bo nijak ma się do pokazania umiejętności związanych z finansami itp. :)
  – "czytanie literatury w j. angielskim" – może lepiej "nauka języków obcych"?
  – "umiejętność pracy w pakiecie…" – za długie. Lepiej coś w stylu: znajomość programów AutoCAD, MS Office (Excel – zaawansowany)
  – obsługa komputera i urządzeń biurowych – to też do wykreślenia, bo widać, że potrafisz obsługiwać komputer, a obsługa faksu czy ksero to 3 minuty nauki :)
  – umiejętność pracy w zespole – to niepotrzebne, raczej każdy potrafi pracować w grupie, a jak nie, to i tak tego nie napisze :D
  – wyrzucić napis CV na górze, lepiej daj swoje imię i nazwisko :)
  – myślę, że dużo ładniej by Ci było bez czarnej kreski – ta bardzo zmniejsza oko, a i do pracy taki makijaż nie wygląda zbyt profesjonalnie (zobacz filmiki na YT KatOsu o makijażach powiększających oko, sporo porad tam jest :))).

  Graj tym doświadczeniem w wolontariacie, bo z tym masz szansę na pracę! :)

 • Ja uważam że CV bardzo dobre :) I "umiejętność prracy w zespole" moim zdaniem powinna zostać. Nie każdy potrafi pracować w grupie, a teraz jest to bardzo modne i powszechne więc jeżeli umiesz działać w gronie to zostaw to :)

 • Anonimowy

  Moim zdaniem niestety cel zawodowy nie jest określony. Cel: to coś do czego dążymy a nie jacy jesteśmy, wiec moim zdaniem to do zmiany… reszta bardzo ciekawa

 • Anonimowy

  A nie myślałaś o przeprowadzce do innego miasta, które ma większe perspektywy (czy też więcej korporacji – bo chyba warto tego spróbować ;))? Mając podobne wykształcenie i doświadczenie pochodzące wyłącznie z aktywności uczelnianej – nie miałam nigdy najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy (podobnie jak znajomi z uczelni).
  Powodzenia!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Ciasteczka są niewielkimi plikami, które są wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia internauty. Ciasteczko nie wpływa na identyfikację osoby, która odwiedzająca witrynę i nie przekazuje żadnych informacji, które mogłyby umożliwić taką identyfikację. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację na stosowanie ciasteczek.

Zamknij